carving

Warsztaty pokazowe w Gimnazjum w Kosakowie

Pokaz carvingu
Warsztaty carvingu

Jako firma Carving-Art dostaliśmy propozycję zaprezentowania sztuki Carvingu w Gimnazjum w Kosakowie.

To jedne z takich warsztatów, gdzie prezentujemy proste dekoracje z warzyw i owoców, które każdy jest w stanie wykonać.

Bardzo miło przywitani przez Dyrekcję i grono pedagogiczne szkoły z przyjemnością opowiadaliśmy o naszej pracy.

Na sam początek, przygotowaliśmy prezentację multimedialną, w której pokazywaliśmy początki naszej drogi w carvingu, a także jakie możliwości za sobą niosą zdobyte umiejętności. Młodzież z zaciekawieniem słuchała i zadawała pytania. Jednym z elementów pokazu było pokazanie uczniom jakie korzyści mogą wynieść z inwestowania z siebie, poprzez zdobywanie nowych kwalifikacji.

W czasie kiedy Paweł Sztenderski opowiadał o sztuce carvingu, Dominika Sadowska wykonywała dekoracje, które z zachwytem podziwiali gimnazjaliści i z narastającą niecierpiliwością czekali kiedy to oni sami będą mogli spróbować swoich sił w rzeźbieniu w warzywach i owocach.

Na czas warsztatów przygotowaliśmy dla nich motyw tajski na melonie, dekoracje z rzodkiewiek oraz papryczek chili.

Z dozą niepewności, czy aby na pewno sobie poradzą, młodzież przystąpiła do rzeźbienia. Pod czujnym okiem Dominiki i Pawła, krok po kroku uczniowie wykonywali pokazane wcześniej dekoracje. Na początek bardzo łatwe do zrobienia kwiaty z rzodkiewek, a następnie szyszki z papryczek. Wycięte elementy włożyliśmy do wody, aby pięknie się porozwijały. W tym czasie wykonywaliśmy melona. Motyw tajski, to bardzo prosty a zarazem efektowny sposób na ozdobienie owoców. Tym razem nie było inaczej. Młodzież wzięła dłutka w dłoń i przystąpiła do pracy. Z każdym następnym cięciem powstawały niesamowite dekoracje.

Na koniec każdy otrzymał gałązkę ruskusu i stworzył piękną kompozycję z wcześniej wykonanych elementów. Wspólne zdjęcie i uśmiechy uczniów mówiły same za siebie. Niektórzy z niedowierzaniem patrzyli na swoje prace, co tylko uświadomiło nas jak w prosty sposób można zadowolić każdego. Zresztą zobaczcie sami!

Oznaczone , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *