carving

Warsztaty carvingu z dziećmi

Carving w Szkole
Warsztaty Carvingu

W grudniu firma Carving-Art dostała propozycję poprowadzenia warsztatów dla dzieci. We współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, realizującego  projekt „Program dla szkół“, którego głównym celem jest trwała zmiana złych nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży. Razem zawitaliśmy do Szkół Podstawowych w Redzie i Gdańsku.

Paweł Sztenderski i Dominika Sadowska promując zdrowe nawyki żywieniowe, zarażali w maluchach miłość do owoców i warzyw.

Nim warsztaty się rozpoczęły, Paweł opowiadał, jak bardzo ważne jest spożywanie owoców i warzyw. W postaci zagadek i konkursów, specjalnie przygotowanych na tę okazję Dominika i Paweł uświadamiali najmłodszych ile dobrego mają w sobie owoce i warzywa. A dzięki piramidzie żywieniowej, dzieci poznały, na którym miejscu się one znajdują i jak często powinny je jeść.

W czasie konkursów, dzieci odgadywały również tylko za pomocą dotyku znajomość warzyw i owoców. W „czarnej skrzynce” ukryte były produkty, dzieciaki wkładały ręce i poprzez dotyk rozszyfrowywały co jest w środku.

Jak wiadomo warsztaty dla najmłodszych to zawsze dużo uśmiechu i radości, a poprzez zabawę dzieci chętniej się uczą. Paweł i Dominika zadbali o to szczególnie. Dla dzieci zostały przygotowane deski, talerzyki, umyte wcześniej owoce oraz wszystkie niezbędne elementy do stworzenia owocowych zwierzaków. Wszyscy z ochotą przystąpili do pracy. Dzieci wykonały m.in. delfinki z bananów, jeżyki z gruszki i winogrona, a także piękne obrazki w postaci palemki z mandarynek, kiwi i banana.

W ekspresowym tempie dzieci wykonywały swoje prace, a jednocześnie szybko je zjadały.

Takie zajęcia, potwierdzają fakt, że jeśli tylko włączymy do nauki o zdrowym odżywianiu, kreatywną zabawę, poprzez tworzenie np. owocowych zwierzątek czy postaci, zachęcimy dzieci do częstszego spożywania warzyw i owoców.

Oznaczone , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *