carving

Pokaz Carvingu w Tucholi

Rzeźbienie w owocach i warzywach
Pokaz carvingu w Tucholi

Dnia 13 grudnia 2017 roku mieliśmy okazję przeprowadzić pokaz carvingu dla uczniów w Tucholskim Zespole Szkół Licealnych i Technicznych. To już kolejny raz kiedy firma Carving-Art ma przyjemność zaprezentować sztukę carvingu w szkole w Tucholi.

Pokaz miał na celu zapoznanie uczniów ze sztuką carvingu, przedstawienie korzyści jakie wynikają z nowo zdobytych umiejętności oraz zachęcenie ich do wspólnego wycinania. Pokaz rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji multimedialnej, w której przedstawiliśmy pokrótce naszą historię związaną z carvingiem oraz czego można się nauczyć na kursie.

Ze sobą przywieźliśmy gotowe rzeźby, obowiązkowo arbuza z logiem szkoly, oraz kilka rzeźbionych melonów i bukiety kwiatów. Oprócz uczniów nasz występ obserwował i słuchał Dyrektor szkoły Pan Jerzy Kornaś oraz grono pedagogiczne szkoły, m. in pani Justyna Grzonkowska oraz Aleksandra Browarska, które zainicjowały to spotkanie.

Podczas kiedy Paweł opowiadał o sztuce carvingu, Dominika wycinała różę na arbuzie, kwiaty z warzyw oraz motyw tajski na melonie. Dzięki kamerze skierowanej na pracę Dominiki, wszyscy mogli wyraźnie zobaczyć na dużym ekranie, jak powstają poszczególne rzeźby.

Młodzież tucholskiej szkoły w pierwszej chwili z pewną dozą nieśmiałości podchodziła do pytania, czy sami byliby w stanie wyrzeźbić np. motyw tajski na melonie? Jednak znalazło się kilku śmiałków, którzy początkowo z naszą pomocą, a później już zupełnie sami wycinali kwiaty w melonach. Chętni w ramach nagrody za samodzielnie wykonanego melona, otrzymali naszą najnowszą książkę „Sztuka Carvingu. Kurs Podstawowy“.

Z naszej strony to była przyjemność móc przekazywać swoją wiedzę i umiejętności młodzieży, która jest na początku wyboru swojego życia zawodowego. Być może zainspirowaliśmy kogoś naszą pasją i w przyszłości spotkamy się na kursie.

Oznaczone , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *