O nas

Carving-Art Team
Zespół Carving-Art

spacer

Jesteśmy firmą zajmującą się szeroko pojętą sztuką dekorowania owoców i warzyw. Działamy już od ponad dekady stale rozwijając swój warsztat oraz propozycje dla naszych klientów. Posiadamy bogate doświadczenie w realizowaniu dekoracji i atrakcji dla dużych imprez plenerowych jak i małych jubileuszów i domowych uroczystości.

Firmę tworzą Paweł Sztenderski oraz Dominika Sadowska. Oboje należą do ścisłej czołówki osób zajmujących się carvingiem w Polsce i w Europie.

Od samego początku naszej przygody ze sztuką carvingu powstały dwie marki, które z pasją rozwijaliśmy:

Carving-Art oraz KursCarvingu.pl

Na początku sztuką rzeźbienia zajął się Paweł Sztenderski podczas pracy w USA. Był to rok 2006. Prace Pawła z tamtego okresu do dzisiaj wzbudzają zaciekawienie i zachwyt co oznacza, że sztuka ta nie jest bardzo skomplikowana. W roku 2014 do mistrzowskiego teamu dołączyła Dominika Sadowska.

Paweł Sztenderski:
Po pierwszych pokazach i szkoleniach postanowiłem, że jest to zajęcie któremu chciałbym oddać się bez reszty.

(…) pamiętam, kiedy siedziałem w samolocie do Los Angeles. Lot z Londynu trwał 12 godzin. Leciałem do Stanów Zjednoczonych z nastawieniem zdobycia doświadczenia, oszlifowania języka. Kulinaria i sztuka gotowania były moją pasją. W samolocie miałem dużo czasu na przemyślenia, ale nawet przez głowę mi nie przeszło, jak bardzo może zmienić się moje życie zawodowe przez roczny pobyt w Stanach. Chciałem być kucharzem, potem szefem kuchni i piąć się coraz wyżej na szczeblach kuchennej hierarchii. Te plany udało mi się zrealizować, ale podczas pracy na Hawajach poznałem coś, co odmieniło moje życie. To była sztuka carvingu (…) – Paweł Sztenderski.

Dominika Sadowska – (…) swoją przygodę ze sztuką carvingu zaczęłam od uczestnictwa w Kursie Carvingu. Szkolenie podstawowe odbyłam w marcu 2014 – oczywiście w CARVING-ART Paweł Sztenderski. Zaraz po kursie wiedziałam, że muszę uczestniczyć w kolejnym poziomie kursu, nauczyć się więcej! Po kursie średnio zaawansowanym zaczęłam rzeźbić w mydle (ang. soap carving). Tak zaczęła się moja współpraca z Pawłem. Po gościnnym uczestnictwie w kilku pokazach sztuki carvingu dostałam propozycję stałej pracy w firmie CARVING-ART Paweł Sztenderski! (…)

Paweł Sztenderski – (…) W roku 2008 na prośbę właściciela hotelu w którym pracowałem, przeprowadziłem pokaz carvingu z okazji dnia kobiet. Panie i wszyscy goście byli zachwyceni. Wtedy zrozumiałem jak wielki potencjał drzemie w sztuce carvingu! To był dzień, w którym carving ostatecznie zajął pierwsze miejsce w moim życiu zawodowym. Dzisiaj wiem, że oddając się całkowicie swojej pasji można stworzyć coś zupełnie niepowtarzalnego, zapierającego dech w piersiach, coś, co możecie zobaczyć m.in. na tej stronie internetowej i w naszych katalogach (…) – Paweł Sztenderski

Dowiedz się o nas więcej

Dominika Sadowska
Euro Live Carving Cup
Paweł Sztenderski