carving

Dyktando Kaszubskie a Sztuka rzeźbienia

Dyktando Kaszubskie

spacer

XV FINAŁ DYKTANDA KASZUBSKIEGO,
Gimnazjum w Kosakowie

To już nasze drugie z kolei występy podczas Kaszubskiego Dyktanda. I choć kaszubskie wzornictwo pojawia się w naszej twórczości to tym razem postanowiliśmy przygotować wystawę sztuki carvingu czysto kaszubską 😉

Zespół Carving-Art w składzie Dominika Sadowska oraz Paweł Sztenderski przygotowali dla przybyłych gości wystawę prac w dyniach i melonach. Na tych ostatnich mogliśmy oglądać wzory haftu kaszubskiego, zaś na dyniach postacie rodem z Ziemi Kaszubskiej. Była kaszubska para delektująca się herbatką 😉 przy akompaniamencie harmonii oraz postać rybaka przynoszącego świeże śledzie żonie. W kaszubskim morzu pływały ryby a nad nimi mogliśmy zaobserwować mewę.

W czasie trwania zmagań ortograficznych Dominika i Paweł prowadzili pokazy oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych. Podczas pokazów goście mogli obejrzeć jak krok po kroku wygląda nauka carvingu. Róża z marchwi czy kalarepy, kwiat w melonie i arbuzie – te elementy sztuki carvingu już nie są tajemnicą dla uczestników pokazu. Cieszy fakt, że młodzi ludzie z tak wielkim zainteresowaniem przyglądali się jak wykonać dekoracje z owoców i warzyw.

Dziękujemy Pani Danucie Tocke, Prezes oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, która zaprosiła nas na tę uroczystość. Dzięki temu mogliśmy podzielić się ze wszystkimi pasją, którą uprawiamy na co dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Oznaczone , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *