carving

ARBUZOWY REKORD POLSKI

ARBUZOWY REKORD POLSKI

Vice Mistrzowie Świata ustanawiają Rekord Polski w ilości zjedzonych arbuzów!

Pokaz carvingu

 

Pokaz carvingu
Eko Ranczo Wydminy

Piknikowanie w lipcu w Wydminach to doskonała okazja do skosztowania ekologicznych, regionalnych i tradycyjnych produktów. To również czas do rodzinnego spędzenia czasu i posłuchania koncertów. Dla bardziej wymagającej publiczności jak co roku swoje umiejętności prezentowali Wicemistrzowie Świata w Carvingu (Carving to sztuka dekoracji z owoców i warzyw) oraz uczestnicy II Edycji Wydmińskich Mistrzostw w Eko-Grillowaniu. Jednym słowem organizatorzy zapewnili wszystkim rozrywkę dla brzucha, ducha i ucha :)

W tym roku Piknik Eko-Ranczo COOP stał pod znakiem ekologicznych, ale jednocześnie tradycyjnych i regionalnych wyrobów, które były promowane na stoiskach lokalnych wystawców. Najsmaczniejsze z nich to lokalne miody, tradycyjnie wędzone wędliny, tradycyjne pieczywo z nutką nowoczesności oraz ryby z lokalnych łowisk.

Eko Ranczo Wydminy
Eko Ranczo Wydminy

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sztuki carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach. Panowie, Paweł Sztenderski oraz Grzegorz Gniech, aktualni Vice Mistrzowie Świata w tym fachu zaprezentowali najwyższy pułap swoich umiejętności. Goście mogli podziwiać pięknie rzeźbione arbuzy i melon z motywami kwiatowymi, róże z kalarep czy cukinii, a także batatowe śpioszki – baśniowe stworki ze słodkich ziemniaków uśpione w tradycyjnych wekach.

W tym roku mieliśmy również bardzo mocne postanowienie: ustanowić Rekord Polski w ilości zjedzonych arbuzów! Liczyliśmy przede wszystkim na frekwencję, bez której o takim osiągnięciu nie może być mowy. Dla uczestników pikniku przygotowaliśmy ponad pół tony owoców! W krojenie arbuzów i ich serwowanie wśród mieszkańców i przybyłych gości, aktywnie włączył się Wójt Gminy Wydminy, Radosław Król. Do spółki z Vice Mistrzami Świata w Carvingu, Grzegorzem Gniech oraz Pawłem Sztenderskim udało się uraczyć zgromadzoną publiczność ponad 500 kilogramami arbuzów. A zatem możemy ogłosić, iż w dniu 18 lipca 2015, na Wyspie Wydmińskiej, w ciągu jednej godziny uczestnicy Pikniku Eko-Ranczo COOP skonsumowali 535 kg arbuzów czym ustanowili Rekord Polski!!!

Po tak obfitej arbuzowej uczcie przyszedł czas na coś dla ucha i ducha! Na Pikniku rozbrzmiała muzyka formacji D’Dorsh oraz Martinez Band, a zgromadzona publiczność bawiła się do wczesnych godzin rannych następnego dnia!

Ramowy Program „Eko-Ranczo COOP”

ROZPOCZĘCIE: 18 lipca godz. 17:00

  • Promocja stoisk producentów żywności (ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej)
  • Ustanowienie Rekordu Polski w jedzeniu arbuza
  • Pokaz Carvingu w wykonaniu Pawła Sztenderskiego oraz Grzegorz Gniech (aktualnych Vice Mistrzów Świata w Carvingu)
  • II Wydmińskie Mistrzostwa w Eko-Grillowaniu
  • Konkursy ekologiczne i o tematyce spółdzielczej
  • Występy artystyczne (20:30 D`Dorsh, 22:00 Martinz Band)

ZAKOŃCZENIE: 19 lipca godz. 03:00

źródła:

  • materiały własne
  • http://mazurskieekoranczo.pl/
Oznaczone , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *