carving

Święto Hal Targowych w Gdyni

święto hal targowych
Pokaz Carvingu

„Hale Targowe w Gdyni”, to miejsce tętniące życiem, pełne kolorytu i energii, gdzie historia i tradycje stykają się z nowymi trendami.

Dnia 24 września 2016 roku odbyła się druga edycja Święta Hal Targowych w Gdyni. Motywami przewodnimi święta hal były obchody 90-lecia miasta, a także edukacja kulinarna głównie pod znakiem “slow food” oraz promocji zdrowego stylu życia. W ramach programu wydarzenia przygotowano bogaty program atrakcji oraz działań bezpośrednio angażujących uczestników wydarzenia.

Tak jak poprzednim razem nie zabrakło pokazu carvingu w wykonaniu zespołu Carving-Art Pawła Sztenderskiego oraz Dominiki Sadowskiej.

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy wystawę dyń, która umiejscowiona była przed wejściem na hale. Ekspozycja przedstawiała scenki rodzajowe postaci z wyrzeźbionych dyń, m. in. dynię w roli Pani robiącej zakupy na targu, dynie opalające się nad Bałtykiem, dwóch Panów, którzy w słoneczną pogodę umilali sobie spotkanie popijając „magiczny” trunek, a także małe dzieci, bawiące się w piasku. Całość zaaranżowana była wśród licznych eksponatów i elementów dekoracyjnych. Ta niebywała wystawa przykuwała uwagę przechodniów oraz osób przybyłych na to wydarzenie, którzy z uśmiechem zatrzymywali się i robili pamiątkowe zdjęcia. Reakcje ludzi były naprawdę zdumiewające!

Zobaczcie sami, jak prezentowały się nasze rzeźby!

Ponadto w środku hali czekało specjalnie przygotowane stanowisko, przy którym Paweł Sztenderski i Dominika Sadowska rzeźbili na żywo. Nie zabrakło logo „Hal targowych w Gdyni”, kwiatów z warzyw i owoców, a także śpiochów z batatów, zamkniętych w słoikach. Zainteresowani klienci podczas zakupów, mogli zobaczyć na własne oczy jak powstają te niebywałe dzieła. Osoby chętne do wspólnego wycinania, mogły spróbować swoich sił i razem z nami stworzyć carvingowe dzieła.

Źródło:

Oznaczone , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *