carving

Rzeźbione mydełka

Rzeźbione mydełka

Podróżując po świecie i szukając natchnienia i inspiracji na idealny prezent czy upominek nie można ominąć Tajlandii. Kraj ten jest obecnie uznawany za kolebkę sztuki carvingu. Carving to sztuka ręcznego rzeźbienia, która do niedawna kojarzyła się wyłącznie z owocami i warzywami. O owocowych dekoracjach, kwiecistych bukietach z warzyw czy rzeźbionych arbuzach możecie na naszych stronach znaleźć mnóstwo informacji. Dzisiaj jednak chciałbym przybliżyć Wam kolejną rzecz, która kojarzy mi się z Tajlandią. Otóż są to ręcznie rzeźbione mydełka (ang. soap carving). Są one rękodziełem bardzo popularnym w tym azjatyckim kraju. Na ręcznie rzeźbione mydełka można natknąć się na większości straganów, gdzie zależnie od upodobań wybierzemy interesujący nas kolor, zapach czy kształt tego małego dzieła sztuki.

Ręcznie rzeźbione mydełko to kolejny produkt który można u nas zakupić! Nie musisz lecieć do Tajlandii, aby sprawić sobie czy bliskiej osobie ten niecodzienny prezent.

Mydła, które prezentujemy na zdjęciach to tylko i wyłącznie ręczne rzemiosło. Proces powstawania takiego mydła nie jest jakoś szczególnie skomplikowany. Za to na pewno jest czasochłonny i przede wszystkim pracochłonny. Tak zdobione mydło to gra różnych kolorów. Niektóre z nich są barwione jeszcze przed topieniem, inne już po wyrzeźbieniu. Wraz ze kolorami, które są bardzo ważne dla naszego wzroku bardzo istotną cechą jest również zapach. Aktualnie nasze rzeźbione mydełka posiadają zapach frezji, konwalii, aloesu, naturalnego mydełka czy róży. Przy tak rozpieszczonych zmysłach węchu i wzroku taki prezent jest jedynym w swoim rodzaju upominkiem. Podobnie jak owocowe dekoracje czy rzeźby z owoców odznaczają się one mnogością bardzo drobnych elementów, które tworzą misterność takiego dzieła. Jednak w odróżnieniu od owoców, rzeźbione mydełka nie są podatne na upływ czasu. Nie zepsują się, ich wygląd będzie ciągle atrakcyjny niezależnie od tego jak dawno zostało ono wyrzeźbione.

Rzeźbione mydełka są znakomitym pomysłem na prezent, souvenir czy pamiątkę. Idealnie pasują również jako dekoracja wnętrz. Takie małe cudeńko znakomicie ozdobi naszą łazienkę, salon czy sypialnię. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć ręcznie rzeźbionych mydełek (soap carving gallery). Dzięki naszym mydełkom możesz poczuć odrobinę egzotyki w swoim domu!

Oznaczone , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *