carving

Kursy zawodowe w Pomorskiem

pum_ue

 

Po raz kolejny firma Carving-Art Paweł Sztenderski była wykonawcą kursów w ramach projektu realizowanego przez urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Tym razem zawitaliśmy do 9 szkół województwa pomorskiego od Słupska, przez Rumię aż po Rusocin. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki sztuki carvingu oraz dekorowania potraw. Rzemiosła carvingu nauczali wykwalifikowani instruktorzy rzeźbienia w owocach i warzywach Dominika Sadowska oraz Paweł Sztenderski. Ponadto, dzięki naszej współpracy z BarCocktail Krzysztof Mięsiak młodzież uczestniczyła również w kursach kelnerskich.

Pełna lista szkół dla których mieliśmy przyjemność prowadzić kursy

Kurs carvingu w Rusocinie
Kurs carvingu w Rusocinie

Kurs Carvingu

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
 • Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi
 • Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie

Kurs Kelnerski

 • Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi

Cieszymy się, że to już kolejny raz kiedy nasza działalność i profesjonalne podejście do wykonywanej profesji znalazły odzwierciedlenie w zaufaniu Urzędu Marszałkowskiego i powierzeniu nam największego projektu zawodowego realizowanego w tym roku szkolnym na Pomorzu.

Kurs Carvingu zgodnie ze specyfikacją zamówienia obejmował 30 godzin nauki z czego większość była przewidziana na zajęcia praktyczne. W czasie zajęć na kursie carvingu uczniowie zapoznali się z historią carvingu w Polsce i na świecie. Poznali podstawowe rodzaje narzędzi wykorzystywanych w czasie rzeźbienia warzyw i owoców oraz metody wyboru odpowiednich surowców i ich przechowywania. W czasie zajęć uczniowie uczyli się samodzielnie wykonywać następujące elementy:

 • Carving Słupsk
  Carving w Słupsku

  arbuzy z motywami kwiatowymi i ornamentami

 • melony z motywami kwiatowymi i ornamentami
 • kwiaty z warzyw
 • drobne dekoracje z warzyw i owoców
 • ptaszki z białej rzodkwi i cykorii

Entuzjazm uczniów jak to na naszych kursach bywa wzrastał wraz z każdą godziną lekcyjną. Młodzi adepci sztuki carvingu w tym roku wykazali się szczególnie zainteresowaniem zajęciami. Być może było to spowodowane tym, że ostatni projekt w tym zakresie był realizowany przez Urząd Marszałkowski ponad dwa lata temu. Jest to również znak, że nie słabnie zainteresowanie uczniów carvingiem i jest zapotrzebowanie w szkołach na tego typu, ściśle ukierunkowane kursy zawodowe. W tym roku przeszkoliliśmy łącznie 107 uczniów z 6 szkół znajdujacych się na terenie Województwa Pomorskiego. Uczniowie do projektu najczęściej zgłaszali się sami, ale było też kilka osób, które na prowadzony przez nas kurs carvingu trafiły przypadkiem. Jednak po kursie to nie miało absolutnie żadnego znaczenia, ponieważ każdy uczestnik zajęć deklarował chęć ponownego uczestnictwa w prowadzonych przez nas zajęciach.

Widząc uczniów jak chłoną wiedzę i nowe umiejętności, jesteśmy przekonani, że nasza praca ma sens. Zawsze po kursach z młodzieżą jesteśmy podwójnie naładowani pozytywną energią. Mamy nadzieję, że poprzez organizowanie kursów zawodowych, nasza firma przyczyniła się choć w małym stopniu, do rozwoju młodych ludzi w ich początkach kariery zawodowej.

spacer

spacer

Oznaczone , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *