carving

Kurs rzeźbienia w mydle w Koszalinie

Kurs carvingu z UE

Dnia 9 grudnia 2017 roku w Koszalinie firma CARVING-ART Paweł Sztenderski miała okazję przeprowadzić Kurs Soap Carvingu –  rzeźbienia w mydle dla 12 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie. Kurs realizowany był z projektu „Czas na ZAWODOWCA” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego  2014-2020.

Kurs poprowadził Paweł Sztenderski – wykwalifikowany instruktor carvingu.

Program szkolenia obejmował zagadnienia związane z:

  • historią soap carvingu, narzędzia i ich wykorzystanie;
  • charakterystyka wykorzystywanych surowców;
  • zapoznanie z wytapianiem bazy glicerynowej i przygotowania surowców do pracy;
  • samodzielne przygotowanie mydła do rzeźbienia i wykonanie określonych motywów;
  • sposób przechowywania i pakowania gotowych produktów.
Rzeźbienie w mydle
Kurs Soap Carving

Po krótkiej części teoretycznej uczniowie mieli za zadanie przygotować odpowiednio mydło, tak aby móc je później wyrzeźbić, a mianowicie roztopić bazę glicerynową, dodać do niej wybrany zapach i kolor oraz wylać do formy. Zanim wszystkie zastygły kursanci ćwiczyli swoje umiejętności rzeźbiarskie na gotowych mydełkach w kostce.

Odpowiednie przekazywanie wiedzy przez Pawła przyczyniło się do zrobienia przez uczniów przepięknych motywów kwiatowych na mydełkach. Zarówno tych zwykłych w kostkach jak i tych wytopionych, gdzie uczniowie mogli sami dobrać kolory i nuty zapachowe.

Rzeźbienie i tworzenie własnych mydełkowych dzieł przysporzyła uczestnikom kursu wiele radości i zadowolenia z nowo nabytych umiejętności.

Kursanci w ramach szkolenia dostali na własność zestaw startowy, zawierający bazę glicerynową, zapach oraz kolor do stworzenia własnego mydełka. Profesjonalny nóż tajski do carvingu oraz materiały dydaktyczne, które ułatwią samodzielną pracę.

Wszyscy uczestnicy kursu po wykonaniu swoich mydełek pięknie zapakowali je w pudełka, ozdobną folię oraz przewiązali wstążką, co dopełniło ich wygląd. Z pewnością posłużyły niejednemu jako prezent na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Cała grupa otrzymała zaświadczenia ukończenia szkolenia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 w sprawie kształcenia ustawicznego Dz.U. z 2014 poz. 622.

Poniżej zdjęcia wykonywane podczas kursu Soap Carvingu!

Oznaczone , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *