carving

Kurs Carvingu – poziom podstawowy w Koszalinie

Kurs carvingu z UE

Ponownie firma Carving Art zawitała do pięknego Koszalina, gdzie w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika 16 grudnia 2017 roku miała niebywałą przyjemność poprowadzić szkolenie z dziedziny carvingu na poziomie podstawowym. Uczestnikami kursu było 12 uczniów szkoły. Szkolenie realizowane było za sprawą projektu „Czas na ZAWODOWCA” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego  2014-2020.

Prowadzącą szkolenie była wykwalifikowana instruktora carvingu Dominika Sadowska.

Celem kursu było zapoznanie kursantów z wiedzą na temat carvingu, przekazanie wiedzy praktycznej jak i teoretycznej  oraz zachęcenie do ćwiczenia nowych umiejętności  z dziedziny carvingu, które mogą zapewnić dalszy rozwój i sukces na rynku pracy.

Carving w Koszalinie
Kurs Carvingu

Program kursu rozpoczął się od krótkiego wstępu teoretycznego, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się o narzędziach niezbędnych do rzeźbienia, rodzajach cięć oraz sposobie zabezpieczania wykonanych prac z warzyw i owoców.

Zniecierpliwieni uczniowie jak najszybciej chcieli przejść do działania i spróbować swoich sił podczas wycinania. Wykonywali m. in. Liścia z cukinii, dekoracje z papryczek pepperoni, motyw tajski na melonie, który jest dosyć prostym wzorem, natomiast bardzo efektowym, co przyczyniło się do dużego entuzjazmu wśród uczniów. Kolejnym ćwiczeniem były także ptaszki miłości wykonywane z cykorii i białej rzodkwi, chryzantema z kalarepy, szyszka z marchewki. Kurs kończył się egzaminem sprawdzającym nabyte podczas całego dnia umiejętności. Uczniowie stworzyli na melonach cantaloupe motywy tajskie, a na koniec skomponowali piękne kompozycje z wcześniej wyciętych elementów.

Każdy uczeń otrzymał na własność profesjonalne narzędzia do carvingu oraz książkę „Sztuka Carvingu. Kurs Podstawowy. Podręcznik do ćwiczeń“ autorstwa Pawła Sztenderskiego i Dominiki Sadowskiej. Jest to najnowsza pozycja na polskim rynku dotycząca sztuki carvingu, wydana 2017 roku.

Kursanci wykazali się sporymi umiejętnościami i niebywałą chęcią pracy.

Nie pozostało nic innego jak wręczenie każdemu zaświadczenia ukończenia szkolenia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 w sprawie kształcenia ustawicznego Dz.U. z 2014 poz. 622.

Jak poszło uczniom z Koszalina, zobaczcie sami! Niech to będzie inspiracja dla kolejnych adeptów sztuki carvingu.

Oznaczone , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *