carving

Paweł Sztenderski najlepszy w Polsce

IV MISTRZOSTWA POLSKI W CARVINGU

SANDOMIERZ, 3 WRZESIEŃ 2011
V FESTIWAL JABŁEK

W sobotę, 3 września 2011 w Sandomierzu odbyły się IV Mistrzostwa Polski w Carvingu. W tej nawyższej rangą imprezie carvingowej udział wzięło sześciu zawodników. Jak na Mistrzostwa Polski przystało tym razem nie było nowicjuszy a sami doświadczeni gracze. Paweł Sztenderski i Grzegorz Gniech co prawda w Mistrzostwach Polski w Carvingu uczestniczyli pierwszy raz ale startowali już w innych konkursach carvingowych. Piotr Kwiatek, Piotr Nowak i Sebastian Ługowski w Mistrzostwach Polski w Carvingu brali już udział w zeszłym roku. Natomiast Tomasz Szpalek to prawdziwy weteran Mistrzostw Polski w Carvingu. Z sukcesami uczestniczył w nich we wszystkich trzech poprzednich edycjach.

Konkurs finałowy IV MP w Carvingu składał się z trzech konkurencji. Pierwszą była rzeźba w arbuzie z obowiązkowymi motywami z serialu “Ojciec Mateusz” oraz miasta Sandomierz. Prace zawodników stały na wysokim poziomie. Po pierwszej konkurencji mozna już było domniemywać kto będzie walczył o ostateczne miejsca na podium.

Poniżej prace zawodników w pierwszej konkurencji

W drugiej konkurencji zawodnicy mieli do dyspozycji trzy jabłka, 20 minut i własną wyobraźnię. Najciekawszą moim zdaniem pracę wykonał Grzegorz Gniech. Jedno jabłko pożera drugie 🙂 Ciekawy pomysł z motywami narodowymi miał też Piotr Nowak.

W trzeciej, ostatniej konkurencji trzeba było w czasie dwóch godzin wykonać pracę we wcześniej wybranym temacie. Dominowały motywy kwiatowe. Paweł Sztenderski wykonał papugę oraz flaminga. Ptaki cieszyły się dużą popularnością wśród odwiedzających. Z niecodziennych surowców skorzystał Piotr Kwiatek. W swojej pracy użył m.in. chleba, zielonego sera czy nawet jajka.

Poniżej zdjęcia prac wszystkich uczestników:

Po kilku wyczerpujących godzinach udaliśmy się na małe co nie co 🙂 Trzeba przyznać, że Marek Rybacki i Darek Ślusarczyk doskonale wywiązali się z roli organizatorów i ugościli nas wszystkich naprawdę wyśmienicie.

Mieliśmy nawet odrobinę czasu aby zwiedzić piękną, sandomierską starówkę. Nawet najlepsze zdjęcia nie oddadzą uroku, którym zachwyca to miejsce.

Po długich oczekiwaniach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Darek już wiedział ale nie chciał nic powiedzieć 🙂 No i zaczęlo się. Po długich podziękowaniach dla osób, firm i instytucji bez wsparcia których nie udałoby się zorganizaować IV Mistrzostw Polski w Carvingu przewodniczący jury Darek Ślusarczyk zacząl ogłaszać wyniki. I tak: 6 miejsce zajął Sebastian Ługowski. V miejsce zajął Piotr Nowak. IV miejsce zajął Piotr Kwiatek. III Miejsce zdobył Grzegorz Gniech. W tym momencie pozostało już tylko dwóch zawodników: Tomasz Szpalek i Paweł Sztenderski. Darek trzymał nas w niepewności przez dłuższą chwilę. Aż wreszcie ogłoszono, że II miejsce i tytuł Vice Mistrza Polski w Carvingu zdobywa Tomasz Szpalek. No i pozostało już tylko formalnie ogłosić, że I miejsce oraz tytuł Mistrza Polski w Carvingu zdobywa Paweł Sztenderski.

Ostateczna klasyfikacja IV Mistrzostw Polski w Carvingu 2011

I miejsce – Paweł Sztenderski – MISTRZ POLSKI
II miejsce – Tomasz Szpalek
III miejsce – Grzegorz Gniech

IV miejsce – Piotr Kwiatek
V miejsce – Piotr Nowak
VI miejsce – Sebastian Ługowski

Oznaczone , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *