carving

Dożynki w Radzyniu Chełmińskim

DOŻYNKI W RADZYNIU CHEŁMIŃSKIM

Pokaz carvingu
Dożynki w Radzyniu Chełmińskim

W niedzielę, 30 sierpnia 2015 r. Radzyń Chełmiński organizował dożynki gminno-parafialne. Starostami byli – Maria i Andrzej Rynduch z Kneblowa, zaś chlebem dożynkowym dzielił burmistrz Krzysztof Chodubski w towarzystwie Mirosławy Kalinowskiej i Alicji Angowskiej z Zielnowa.

Impreza plenerowa pod murami zamku jest nie tylko atrakcją dla mieszkańców Radzynia, ale również dla przyjezdnych. Święto plonu to dobra okazja dla gospodarzy oraz rolników do pochwalenia się swoimi osiągnięciami. Przyniesiono tu piękne wieńce dożynkowe. Atmosfera była niesamowita, a wszystko za sprawą nie tylko organizatorów, ale również zaproszonych gości. Jedną z wielu atrakcji tego dnia była sztuka carvingu w wykonaniu profesjonalistów z teamu CARVING-ART Paweł Sztenderski. Osoby zainteresowane rzeźbieniem w owocach i warzywach mogły samodzielnie wykonać m.in. róże z kalarepy czy marchewki, motywy kwiatowe na melonie czy twarze z dyni. A wszystko to pod czujnym okiem Mistrzów Carvingu. Warsztaty carvingowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem

Atrakcją również było losowanie nagród w loterii, no i zabawa przy muzyce do północy. Kto chciał mógł także zwiedzić zamek i poznać jego historię.

 

źródło:

http://www.strefaagro.pomorska.pl/
http://v036470.home.net.pl/

Oznaczone , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *